Pracovní místa uzpůsobená pro starší zaměstnance a kanceláře s hracím koutkem pro rodiče s dětmi patří mezi trendy, které do Česka zvolna přicházejí ze zahraničí. Právě na starší generaci a matky na rodičovské dovolené budou muset personalisté stále více cílit při snaze získat či udržet si kvalifikované a talentované pracovníky. Ty je s rostoucí ekonomikou a klesající nezaměstnaností stále těžší najít. V letošním roce navíc tlak na pracovním trhu ještě zesílí, a personalisté se tak budou potýkat s problémy i při obsazování nízko kvalifikovaných pozic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Firmy budou muset řešit stále složitější otázku, kde najít vhodné kandidáty, jak je oslovit a co jim nabídnout," říká manažerka poradenství pro lidské zdroje ze společnosti PwC Andrea Linhartová Palánová. Budoucnost personalistiky podle ní představují big data. Personalisté mohou díky nim sledovat fluktuaci, nemocnost, investice do náboru, vzdělávání a dalších oblastí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.