Povinná maturita z matematiky či jednotné přijímací zkoušky na střední školy jsou součástí novely školského zákona, která nyní putuje Poslaneckou sněmovnou. Sněmovní školský výbor v polovině ledna projednávání odložil na únor, protože skoro ke všem "novinkám" měli poslanci připomínky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Autor projektu Maturita efektivní a sociálně spravedlivá, sociolog Petr Matějů, postrádá důkladnou reformu českého školství.
  • Alespoň částečně by ji mohla nahradit nová podoba maturit, s nimiž stát "experimentuje" od roku 2010.
  • "Náš vzdělávací systém již jedenáctileté děti selektuje do různých typů škol," říká Matějů, což je prý diskriminační.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru