Z pragmatismu jsou ve střední Evropě nejčastěji obviňováni Češi, i když možná největšími pragmatiky jsou ve skutečnosti Rakušané. Ale nečekaně hladké a rychlé sestavování nové slovenské vlády, pro niž už se vžilo označení Fico III, ukazuje, že ani údajně romantičtí a horkokrevní Slováci se nemají v oboru "co mi nabídneš, abych uspokojil straníky a nebyl za idiota" za co stydět.

Vznikající koalici Roberta Fica, nacionalistů, strany maďarské menšiny Most-Híd a poraženého ega a Sítě Radoslava Procházky nelze vyčítat, že se chce dohodnout. Zástupci maďarské menšiny ať už na Slovensku, či v Rumunsku měli vždy pocit, že by měli být ve vládě, protože tak mohou lépe hájit zájmy svých voličů. Národovci Andreje Danka byli přirozenými spojenci Směru a Procházka prostě neodolal nabídce. Odměnou mu je rozpad nově budované strany Síť, kde k úterku ohlásila odchod desetina z dvou tisíc členů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.