Pracoval na benzinové pumpě a rozvážel pizzu ve Spojených státech amerických, pak naskočil do reklamního byznysu v Japonsku, při studiích Stanfordu založil se spolužáky neziskovku, zachraňující životy předčasně narozených dětí v rozvojovém světě, aby se pak vrhl do televizního byznysu a z NBC přešel do vlastního start-upu Viki, který ze svého singapurského sídla streamuje korejské nebo bollywoodské TV pořady do celého světa.

Razmig Hovaghimian je pozoruhodným příkladem mladého podnikatele, kterého nezastaví hranice států a libuje si v překonávání překážek.

"Mám rád, když mě něco neustále vytrhuje z mého pohodlí. Když před sebou vidím překážku, začnu hned přemýšlet, jak ji překonat. To mě žene kupředu," říká v rozhovoru pro HN etnický Armén, který se narodil v egyptské Káhiře a teď žije v americkém San Francisku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Razmig Hovaghimian se z pizzaře vypracoval až na šéfa globálního start-upu Viki, který je obdobou Netflixu.
  • Viki na internetu vysílá TV pořady z celého světa, které komunita doplňuje titulky a utváří tak nezvyklá kulturní spojení.
  • Hovaghimian 29. března přijíždí do Prahy, aby tu promluvil o vedení úspěšného start-upu a představil projekt Ripple, na němž pracují i čeští vývojáři z STRV.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.