Sto dvacet kilometrů od Kyjeva leží místo, které zná z učebnic dějepisu každý školák. Elektrárna Černobyl, kde se 26. dubna 1986 stala jedna z největších havárií v historii jaderné energetiky, je dnes už především lákadlem pro turisty. Ročně jich sem přijede okolo patnácti tisíc.

"I z Česka do oblasti vycestuje okolo čtyř až pěti set turistů za rok. Návštěvníků přitom elektrárna láká čím dál více, jelikož už se mohou dostat i do míst, která nebyla dříve přístupná," říká cestovatel Lukáš Ryzí, který výlety do Černobylu organizuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Od výbuchu jaderné elektrárny Černobyl uplynulo už třicet let.
  • Dnes je oblast především lákadlem pro turisty, kterých ročně přicestuje okolo patnácti tisíc.
  • Dostat se mohou i na několik desítek metrů od epicentra výbuchu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.