Vyjednávání o obchodní dohodě mezi Evropskou unií a Spojenými státy se pokusilo nabourat mezinárodní ekologické hnutí Greenpeace. To dohodu dlouhodobě kritizuje. Včera zveřejnilo 15 tajných dokumentů, které z uzavřených jednání unikly.

"Jsme si jistí − a zveřejněný text to potvrzuje −, že pokud se dohoda stane ve své současné podobě realitou, bude to mít vážné negativní důsledky na standardy v Evropě. Jak pro životní prostředí, tak pro spotřebitele," uvedl při zveřejnění dokumentů politický šéf německé pobočky Greenpeace Stefan Krug.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.