Když se Pavlu Frouzovi ozvali zájemci o doménu moneta.cz, netušil, že zastupují velkou českou banku. "Jsem numizmatik a doména sloužila k mé osobní prezentaci. Minulý týden jsem ji ale prodal," vysvětlil Frouz osud domény v den, kdy mu konečně začalo být jasné, proč kupci tolik spěchali. Jednotlivé dílky mozaiky do sebe zapadly minulé pondělí, kdy GE Money Bank mířící na pražskou burzu zveřejnila materiál určený investorům. V něm mimo jiné odhalila i svůj nový název Moneta Money Bank.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Změna jména GE Money Bank na Moneta Money Bank přinesla peníze numizmatikovi Pavlu Frouzovi.
  • Ten od roku 2007 vlastnil doménu moneta.cz, na které propagoval svoji knihu a nabízel drobné mince z celého světa.
  • Týden před zveřejněním nového jména GE Money Bank dostal nabídku na odkup domény, aniž by věděl, že zájem má velká česká banka.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru