Když vznikalo Jihomoravské inovační centrum, nemělo v Česku obdobu. "Inspiraci jsme hledali v cizině," vzpomíná Jiří Hudeček, který jej od počátku řídí. Vydal se tehdy podívat do Německa, Belgie či Británie, kde sledoval fungování podobných center. "Nemá smysl vymýšlet vymyšlené," podotýká Hudeček. I nyní se ostatně Brno rozhlíží v zahraničí. Třeba program Platinn, který nabízí koučing pro technologické firmy, má předobraz ve Švýcarsku, inovační vouchery v Nizozemsku. Při utváření centra Hudečkovi podle jeho slov pomohly i zkušenosti z byznysu. Jelikož za sebou neměl kariéru úředníka, ale prošel několika firmami a nasbíral zkušenosti v cizině, dobře věděl, co soukromé podniky potřebují. "Neintervenovali jsme pak v oblastech, kde si dovedl poradit trh," říká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.