Ministr financí Andrej Babiš se chystá změnit typický obrázek, který už je přes dvacet let stejný: drobný podnikatel nebo zaměstnanec si chce sám podat daňové přiznání. Nahlédne do růžového dvoulistu s vloženou přílohou, chvíli studuje návod plný paragrafů, a přestože má o svých jednoduchých účtech přehled, raději navštíví daňového poradce. Ten za něj přiznání udělá.

Pod názvem Moje daně slibuje Babiš jednodušší systém, který podle něj podobné komplikace ukončí. Slovo "Moje" vytvořili autoři návrhu jako zkratku slov "moderní" a "jednoduché". "Původní zákon je z roku 1992 a byl už 150krát novelizován. Chci, abychom připravili jednodušší daňový systém po vzoru nejlepší světové praxe," řekl Babiš. Dodal, že zákon o daních z příjmů chce ministerstvo financí představit v září příštího roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.