Hlasité koncerty dlouho do noci či rozjařené hasičské zábavy povolené vedením obce mají už letos skončit. Při povolování nočního "neklidu" po desáté večer už nebudou smět radnice udělovat žádné výjimky jako dosud.

Uvádí to dopis ministerstva vnitra všem starostům, který mají HN k dispozici.

Všechny akce, které naruší noční klid, budou muset radnice už dlouho dopředu zahrnout do svých obecních vyhlášek. Pokud se tam akce nedostanou, musí si dát pořadatelé pozor,
aby klid nerušili.

Letošní léto tak má být úplně posledním obdobím, kdy ještě platí řada výjimek umožňujících pořadatelům rušit noční klid.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Povolit rušení nočního klidu mohly dosud obce podle vlastního uvážení, od října o tuto možnost přijdou.
  • Starostové se bouří, povolování nočních koncertů či zábav si chtějí ponechat.
  • "Chtěli bychom alespoň ve výjimečných, odůvodněných případech výjimky z nočního klidu dál udělovat," říká předseda svazu obcí František Lukl.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.