Možná vás budu nudit, říká držitel dvou oscarových nominací Willem Dafoe na úvod včerejšího večerního rozhovoru v karlovarském hotelu Pupp. Ani po hodině s Dafoem nuda rozhodně není. Spíš zvláštní klid. Je znám jako představitel filmových padouchů a na plátně nespočetněkrát umřel tou nejhrozivější smrtí, ať už jako Ježíš či komiksový padouch. Dafoe má ale rád řád a vyzařuje z něj nakažlivá pohoda. Během hektického dění festivalu v Karlových Varech jde o nedocenitelné vlastnosti.

Na přehlídce Dafoe převzal cenu za přínos kinematografii a uvedl film, kde hraje italského režiséra Pasoliniho. Tvářit se zuřivě kvůli fotografování odmítá. "Proč bych měl být naštvaný?" ptá se s podivem i s úsměvem. A má pravdu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.