Česká firma STRV vyvíjí mobilní a webové aplikace hlavně pro americký trh, kde slaví úspěchy třeba s vlastní gay seznamkou Surge nebo aplikací na doručování jídel, kterou dodává start-upu SpoonRocket.

Společnost, jejíž byznys do značné míry stojí právě na úspěších americké startupové scény, se teď ale začíná poohlížet i po jiných trzích a nových oblastech, které by jí zaručily stabilitu.

"V roce 2000 splaskla technologická bublina, v roce 2008 zase ta hypoteční. Dnes máme rok 2016 a hrozí nám splasknutí bubliny startupové. Útlum u rizikových kapitálových fondů, které do start-upů investují, už je v USA znatelný," popisuje dnešní situaci šéf STRV David Semerád a k dobru dává příklad partnerského SpoonRocketu, který další kolo financování nezískal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká vývojářská firma STRV vyrostla díky penězům Američanů, teď ale v obavě před útlumem hledá nové trhy v Evropě.
  • Brexitu se nebojí, naopak posílení dolaru vůči euru vítají jako zajímavou finanční příležitost.
  • Společnost, která prorazila s vlastní gay seznamkou, nyní vyvíjí software na usnadnění vzájemného učení zaměstnanců ve firmách.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru