Lidé do bank ukládají stále větší množství peněz. Na účtech už mají přes 1,5 bilionu korun, což představuje historický rekord. Za uložené peníze však Češi dostávají stále menší odměnu. Jestliže před začátkem hospodářské krize byl na běžném účtu obvyklý úrok okolo jednoho procenta, nyní je to pouhých osm setin.

Znamená to, že mít peníze klientů na účtech se bankám v dnešní době nevyplácí. Centrální banky ve vyspělých zemích ve snaze nastartovat po krizi hospodářský růst snížily úrokové sazby na historická minima. Chtěly tak donutit lidi utrácet a firmy investovat, což mělo zvednout inflaci a pomoci ekonomice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Češi do bank ukládají stále větší množství peněz, dostávají za to ale stále menší odměnu.
  • Před začátkem hospodářské krize byl na běžném účtu obvyklý úrok okolo jednoho procenta, nyní je to pouhých osm setin.
  • Mít peníze klientů na účtech se bankám v dnešní době nevyplácí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.