Přemýšleli jste někdy o tom, jak by se asi cítil střízlivý člověk v těle opilého? Na pivních slavnostech a hudebních festivalech si to můžete vyzkoušet. Nepotřebujete k tomu Arabelin kouzelný prsten ani žádné další magické pomůcky, postačí speciální "opilé brýle", které simulují stav po požití alkoholu. Za střízliva si tak otestujete, jak zvládáte běžné úkony při sníženém zrakovém vnímání.

Návštěvníci festivalů mají za úkol přejít v opilých brýlích po rovné čáře, trefit se klíčem do zámku ve dveřích a vyřešit logickou hru. "Plně si tak uvědomí změny svých reakcí, jako je pocit ztráty koordinace a ztíženého rozhodování, které v opilém stavu nedokážou vyhodnotit. To prokazatelně vede k intenzivnějšímu a delšímu uchování této informace, a tedy i k vyšší míře odpovědnosti," vysvětluje projektová manažerka Martina Ferencová z Českého svazu pivovarů a sladoven.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.