Při projížďce Šumavou obvykle vyvolává Jaromír März pozornost a zvědavé pohledy kolemjdoucích. Automechanik se zálibou v alternativních zdrojích energie se totiž s oblibou vozí buď v autě na solární pohon, nebo na elektrokoloběžce. Oba stroje si přitom sám vyrobil. Za svoje počiny je nyní nominovaný na Ekologického oskara v kategorii Kutil. Ocenění, které v Česku rozdává společnost E.ON.

"Jsem velký fanoušek elektromobilů. Poprvé mě zaujaly, když jsem si ve svých jedenácti letech přečetl v časopise ABC o tehdejších prototypech. A jako člen modelářského kroužku jsem si je přál sestavit," vzpomíná dnes osmatřicetiletý kutil.

Jenže v 80. letech nebyly součásti, jako třeba solární panel, v Československu k sehnání. "A tak si postupně plním sny dnes," vysvětluje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.