Deník Nepsabadsag byl v Maďarsku největším. V průběhu minulých let mu sice drasticky klesal náklad, což ale není výjimečné. Se zásadními potížemi se dnes potýká každý zpravodajský list vydávaný na papíře. Jenže i tak si držel vysoký standard. Ve snaze najít si ztracené čtenáře nesklouzl Nepsabadsag k podbízivému, bulvárnímu či populisticky protiuprchlickému stylu. I se stále omezenějším rozpočtem kladl důraz na drahou, nevýdělečnou, ale prestižní investigativní práci. Rozkrýval korupční skandály. Kritizoval referendum o uprchlických kvótách, například i za to, že položená otázka byla formulována tak sugestivně, že se těžko dalo odpovědět jinak než NE, tedy tak, jak to chtěl premiér Viktor Orbán. Takový byl Nepsabadsag.

List přestal o víkendu nečekaně vycházet poté, co se na stáncích ještě prodávalo sobotní vydání. Zhasla i jeho internetová odnož. Novináři se o náhlé smrti svých novin dozvěděli v mnoha případech tak, že jim to řekli na recepci, když přišli na službu do práce. Vydavatel, rakouská finanční skupina, se sice brání, že šlo o byznysové rozhodnutí. Jenže to zní nevěrohodně. Slušnost přece velí přinejmenším to, aby se zaměstnanci o věci dozvěděli dřív než veřejnost. Navíc lze zánik novin teoreticky ještě chápat, ale proč ani webový portál majitelé nikomu neprodali? Mohli by snížit finanční ztrátu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru