Developeři představují pro české bankéře spolehlivé partnery. Úvěry, které si na výstavbu berou, poctivě splácejí a jen málo projektů spolufinancovaných bankami končí neúspěchem. Za rizikové považují tuzemské banky pouze pět procent poskytnutých realitních úvěrů. Lépe je na tom v Evropě už jen Švédsko, kde jsou riziková dvě procenta. Mezi další země s vysokou kvalitou poskytnutých realitních úvěrů patří Rakousko, Německo či Velká Británie.

Zhruba polovina evropských rea­litních investic se letos odehrála na britském a německém trhu. Jejich celkový objem ale v obou zemích klesl, pozornost investorů se naopak zaměřila na severní Evropu. Uvádí to průzkum KPMG Property Lending Barometer 2016, kterého se zúčastnilo přes 100 významných bank a finančních institucí v 21 evropských zemích. Pouze u Chorvatska a Itálie bankéři předpovídají, že developerům budou půjčovat méně, ve Španělsku a na Kypru navíc čekají pokles výstavby.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru