Historie galettes se počítá zhruba od sedmi tisíc let před Kristem, přičemž od 13. století se pečou v podobě, v jaké je známe i dnes. Všechno tehdy začalo v Bretani a s pohankou, dosud neznámou plodinou dovezenou z Asie. Zpočátku se pohanková mouka smíchala s vodou a solí a podávala se místo chleba, dnes v každé dobré creperii podávají dva druhy placek. Slané galettes a sladké crêpes.

Nebyla by to ovšem Francie, aby se věci nezkomplikovaly. V Basse­-Bretagne, tedy západnější části Bretaně, si můžete objednat buď crêpes de blé noir z pohankové mouky se slanou náplní, nebo sladké crêpes de froment připravované z pšeničné mouky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.