Ministr financí Andrej Babiš už spočítal, kolik by si stát mohl pořídit za pět let fungování EET jen v pohostinství, ubytování a obchodu. Důchodcům by mohl přidat po 420 korunách. Postavit 200 kilometrů nových dálnic. Nebo přidat 6500 korun každému učiteli. Jenže tyto propočty vycházejí z hodně nerealistických propozicí.

Když se podíváme do důvodové zprávy zákona o EET, malým písmem tam najdeme, že rapidní vzestup příjmů je spočítán tak, že se i zde převzala chorvatská zkušenost. Takže v maloobchodu nám mají vzrůst tržby o 9,3 procenta a ve stravování a pohostinství dokonce o 27 procent. A je z toho najednou o 120 miliard tržeb navíc. Není asi tajemstvím, že chorvatská inspirace v tomto u nás nemůže fungovat. V Chorvatsku byl výrazně vyšší podíl šedé ekonomiky, projevily se tam jistě i zcela jiné daňové změny, než máme u nás.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Elektronická evidence tržeb má jen za příští rok státu přinést 4,3 miliardy korun.
  • Po naběhnutí všech fází by to mělo být dokonce 18 miliard ročně.
  • S velkou pravděpodobností už nyní můžeme říci, že je to neuvěřitelně nadsazené číslo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.