Když firma Yahoo! letos v září oznámila, že počítačoví hackeři napadli půl miliardy osobních účtů jejích klientů − převážně šlo o přístupy ke schránkám s elektronickou poštou −, zdálo se, že jde o největší úspěch počítačových pirátů v historii.

Jenže rok 2016 nebyl ještě u konce. V říjnu obří útok na počítačové servery provedený za pomoci zařízení, jako jsou domácí kamery, televize či údajně i chytré ledničky, vyřadil podle listu The Guardian z provozu část internetu v USA i v Evropě.

Později se čtenáři zpravodajských serverů dozvěděli, že už dříve se někdo dostal k přístupovým heslům k miliardě účtů z Yahoo!, ale firma to tajila.

A že skupina hackerů pronikla i do americké tajné služby NSA, organizace zaměřené právě na sledování elektronického provozu včetně internetu.

V srpnu se navíc v médiích objevily zprávy, že ruští hackeři ve službách Moskvy pronikli do ústředí Demokratické strany v USA a do e-mailů spolupracovníků demokratické kandidátky na amerického prezidenta Hillary Clintonové ve snaze ovlivnit listopadové volby. Po volbách se to potvrdilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.