František Jenček přilepí nos k lahvičce, zhluboka se nadechne a lokne si právě vylisovaného řepkového oleje. "Musíte ho nechat chvilku poválet na jazyku, pak musíte ucítit oříškovou chuť," říká majitel rodinné firmy Fabio Produkt. Medově žlutou tekutinu předává ke kontrole manželce a zároveň obchodní ředitelce Janě.

Společnost z Holína u Jičína, jež se loni stala firmou roku Královéhradeckého kraje, se zabývá především výrobou rostlinných olejů. Ty dodává pro potravináře i spotřebitele, zároveň produkuje krmiva pro zemědělská zvířata, provozuje velkoobchod pro pekaře a gastronomii. A lisuje i semínka pro další obchodníky nebo vyrábí technické oleje, z nichž se například dělají ekologické postřiky na mšice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rodinná firma Fabio Produkt už přes čtvrt století vyrábí na Jičínsku rostlinné oleje.
  • Jejich výrobky, třeba značky Manka či Slunka, se prodávají téměř ve všech obchodních řetězcích.
  • František Jenček s manželkou Janou nyní přemýšlí o výrazné expanzi na Západ.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.