Jak je možné, že rozpočet skončil přebytkem 61,8 miliardy korun, když byl schválený se sedmdesátimiliardovým schodkem? Proč vlastně při tak skvělém loňském hospodaření politici opět navrhli a schválili pro letošní rok šedesátimiliardový deficit?

Vzhledem k tomu, že za překvapivě fantastický výsledek vděčí Česko přílivu peněz z Evropy, a to včetně těch, které měly původně přijít v roce 2015, nelze očekávat, že by se letošní přebytek mohl opakovat. Česká republika tento rok z unijních fondů dostane podstatně méně. Ministerstva totiž nebyla schopná dostatečně rychle vypsat programy. O jeden velký balík peněz tak letos přijdeme, a když budeme mít štěstí a zpoždění doženeme, dostaneme pořádný "balík" za čtyři pět let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Přebytek státního rozpočtu dosáhl nejlepšího výsledku v historii České republiky.
  • Za překvapivě skvělá čísla ovšem rozpočet nevděčí práci ministerstev.
  • Hlavním důvodem, proč se Česko ocitlo v přebytku, jsou peníze z Bruselu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.