Polský Senát přijal Sejmem před Vánocemi přijatý rozpočet na rok 2017 a není pochyb, že ho podepíše i prezident Andrzej Duda. I přesto se ale polské veřejné finance mohou octnout v nejistotě. Opozice chce napadnout zákon o rozpočtu u Ústavního soudu, protože byl před Vánocemi odhlasován v provizorních podmínkách mimo hlavní zasedací místnost. Tu do čtvrtka opozice blokovala kvůli zásahům maršálka Sejmu do práv poslanců a kvůli omezení pohybu novinářů v parlamentu.

Sejm by měl podle opozice o rozpočtu jednat znovu a zároveň by ho měl potvrdit i Ústavní soud. "Je to nelegální rozpočet. Hrozí, že budeme mít atrapu rozpočtu, která znervózní investory i Evropskou unii," tvrdí například poslankyně Katarzyna Lubnauerová, místopředsedkyně opoziční strany Nowoczesna.pl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.