Válka mezi Ukrajinou a Ruskem pokračuje, tentokrát ovšem nikoliv na Donbasu, ale u londýnského soudu. Novinové titulky tak komentovaly zahájení jednání soudu, který má rozhodnout, zda Ukrajina musí zaplatit tři miliardy dolarů za dluhopisy, které krátce před svým svržením nechal vydat ukrajinský prezident Viktor Janukovyč.

"Očekávám, že soud v Anglii bude otevřený a nestranný. Žalobu jsme podali poté, co neuspěl žádný náš pokus o jednání o restrukturalizaci dluhu," cituje agentura Bloomberg ruského ministra financí Antona Siluanova.

Ukrajinské ministerstvo financí to odmítlo s tím, že Kyjev "vždy projevoval odhodlání dosáhnout vzájemně přijatelné dohody se všemi věřiteli".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.