Teoreticky dnes mohl být českým Putinem. Šedesátník Jiří Lang má za sebou desítky let ve špičkových pozicích tajné služby. Mohl zblízka sledovat vzestupy, poklesky i pády elit, jako byli Stanislav Gross, Marek Dalík, David Rath či Jana Nagyová.

Kdyby tedy v roce 2012 Langa napadlo pověsit zpravodajské řemeslo na hřebík a jít do přímé prezidentské volby, asi by měl dost účinné munice proti všem soupeřům. Stačilo se zatvářit jako nekompromisní čistič Augiášova chléva, dát k dobru pár historek ze spisů, a hlasy by se bodrému podsaditému muži ověnčenému šedinami nejspíš jen sypaly.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.