Zatímco loni se v Česku cekové množství pracovních úrazů snížilo, přičemž číslo bylo nejnižší za posledních pět let, počet nehod ve skladových provozech naopak narůstá. Nejvíce škod přitom vzniká při manipulaci s nákladem. "Skladové provozy jsou svým charakterem pracoviště, kde evidujeme řadu pracovních úrazů. Jde o prostředí s vysokou četností pohybu manipulační techniky a také osob. S tím souvisí i možné riziko vzniku pracovního úrazu. Jedná se zejména o střet zaměstnance s projíždějícím manipulačním vozíkem, dále srážku manipulačních vozíků vlivem omezené viditelnosti, ale i pády manipulovaných břemen," říká Jiří Kysela, metodik a inspektor pro zdvihací zařízení a manipulaci a skladování Státního úřadu inspekce práce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.