Miloš Zeman o podpoře podnikatelů rád mluví a rád se českými podnikateli obklopuje. Těm, kteří mají zájem o mimoevropské trhy, i reálně pomáhá, což firmy oceňují. Zeman však především otočil českou zahraniční politiku více k ekonomice. A to bude zřejmě dědictví, které po něm zůstane.

"Je u něj vidět silné přesvědčení, že domácí průmysl, pokud to není pouhá montovna, vytváří národní bohatství. Od toho se odvíjí i jeho podpora exportu," vysvětluje Jaroslav Strnad, majitel strojírenské a zbrojařské skupiny Czechoslovak Group, který v minulosti podpořil Zemanovu volební kampaň. Podle něj prezident například pomohl automobilce Tatra znovu proniknout do Indie. Podobně už ale v podpoře exportu firem fungují i příslušná ministerstva.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.