Sešli jsme se v novobarokním komplexu v pražské Ostrovní ulici. Kdysi tu býval c. k. školní knihosklad, za komunismu zde sídlilo Státní pedagogické nakladatelství. Muž, který nám přišel naproti − František Talián −, v něm na konci osmdesátých let dělal právníka. Dnes zde sídlí jeho firmy.

A to je celé vaše, ptáme se trochu naivně. "No, takhle mě, krále Šumavy, ponižovat," kroutí hlavou rodák z Boubské u Vimperka, narážeje přitom na svou přezdívku. Dodává, že kolem mu patří hned osm domů, ještě více čísel popisných má na pražském Smíchově.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.