Andrej Babiš chce řídit tento stát. Má k tomu solidně nakročeno, velká část národa ho do čela chce. Podívali jsme se proto, jak to vypadá, když Andrej Babiš něco řídí. Podívali jsme se na platy zaměstnanců Agrofertu. Velký přehled naleznete uvnitř tohoto vydání. Stručně shrnuto, platí bídně. Klíčové pracovníky přitom dokáže ocenit nadstandardně. Napadá nás v této souvislosti několik otázek.

Andrej Babiš chce rozdat 50 milionů korun, které ušetřil na daních, když nakoupil nedaněné dluhopisy Agrofertu. Proč je nerozdá zaměstnancům?

Andrej Babiš přidává (z erárního) učitelům, policistům, státním úředníkům i důchodcům. Proč nepřidá vlastním zaměstnancům?

Andrej Babiš kritizuje vyvádění dividend z českých poboček nadnárodních firem zahraničním majitelům. Proč nepřidá zaměstnancům?

Andrej Babiš zmnožil podle časopisu Forbes své jmění meziročně z 2,5 miliardy dolarů na 3,4 miliardy. Proč nepřidá zaměstnancům?

Na co že se máme těšit za jeho vlády?

Citáty týdne

Evropané se začínají vzpamatovávat. Až se před nimi bude odehrávat ta složitá bolestivá demontáž vztahů s Británií, tak já si myslím, že to ještě proevropské hlasy posílí.

Bývalý český premiér Petr Pithart předpovídá, že po několika prohrách se Evropská unie zase vzpamatuje.

Související