Novým německým velvyslancem v Česku se podle zdrojů HN už brzy stane Christoph Israng, současný německý zástupce při Organizaci pro zákaz chemických zbraní v nizozemském Haagu. Redakci potvrdily jeho přesun do Prahy tři na sobě nezávislé zdroje. Podle lidí, kteří s Israngem pracovali, zná německý diplomat Česko velmi dobře. Podílel se například na urovnání česko-bavorských vztahů v roce 2010.

Zkušený diplomat. Muž blízký kancléřce Angele Merkelové. Člověk, který se výrazně zasloužil o zmírnění sporů mezi Bavorskem a Českem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.