Až dosud vládli Francii buď socialisté nebo konzervativci. Tentokrát se poprvé stalo, že do finálního prezidentského volebního duelu nepostoupil žádný jejich kandidát. Leč pozor. Obě strany - místo aby si začaly rvát vlasy hrůzou, kopat kolem sebe, nebo se vzájemně obviňovat - hned po oznámení výsledků zatáhly za stejný provaz. Více či méně oficiálně už podpořily do druhého kola Emmanuela Macrona, středového prounijního politika, jenž stojí v čele strany založené teprve před rokem. Není výmluvnějšího paradoxu než téhly shody vyšachovaných starých pardálů. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Poprvé se stalo, že do finálního prezidentského volebního duelu nepostoupil žádný kandidát socialistů nebo konezervativců, kteří až dosud vládli Francii.
  • Obě strany ale - místo aby si začaly rvát vlasy hrůzou, kopat kolem sebe, nebo se vzájemně obviňovat - hned po oznámení výsledků zatáhly za stejný provaz.
  • Více či méně oficiálně už podpořily do druhého kola Emmanuela Macrona

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru