Mnozí burzovní analytici "straší" tím, že případné vítězství populistické političky Marine Le Penové ve francouzských prezidentských volbách, pořádně otřese finančními trhy. Předpovídají masový výprodej nejen francouzských, ale všech evropských akcií. Výnosy dluhopisů vydaných Francií by stouply, a výhledově by se dokonce mohl zhoršit její úvěrový rating. Tak jako to koncem týdne učinila agentura Fitch s hodnocením Itálie.

Avšak z reálné ekonomiky přicházejí letos většinou samá povzbudivá čísla. Svědčí o tom, že firmám přibývají objednávky, takže se zvolna zlepšuje situace na trhu práce, což zase podmiňuje rostoucí důvěru domácností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Z reálné ekonomiky letos přicházejí většinou samá povzbudivá čísla.
  • "Je vidět, že francouzská ekonomika sílí a obavy z voleb přehlíží," uvedl Chris Williamson, hlavní ekonom IHS Markit.
  • V pondělí přišla další dobrá zpráva z Německa, kde se opět zlepšila firemní důvěra v budoucí vývoj.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.