Ta podobnost je až příliš blízká, než že by se jí dalo vyhnout. Ještě v druhé polovině října a v prvních dnech listopadu loňského roku titulky amerických novin hlásaly "Trumpova cesta k vítězství je úzká". Washington Post dokonce tvrdil, že žádná taková cesta neexistuje. O týden později Donald Trump souboj o Bílý dům vyhrál.

Francouzský volební systém je jiný, stejně jako voliči. Průzkumy ve Francii naznačují, že centrista Emmanuel Macron ve druhém kolem prezidentských voleb 7. května porazí nacionalistku Marine Le Penovou nejméně o 20 procent.

Hillary Clintonové loni přisuzovaly náskok před Trumpem jen o několik procent.

Přesto třeba článek Financial Times měl povědomý titulek "Úzká cesta Marine Le Penové k vítězství". Jaké jsou tedy její šance vyhrát druhé kolo?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ve francouzských prezidentských volbách má Emmanuel Macron v průzkumech před druhým kolem náskok 20 procent před Marine Le Penovou. Na rozdíl od ní ale nezačal aktivně novou kampaň.
  • Experti se různí v názoru na to, jaké šance na zvolení Le Penová má. Někteří odhadují až 35 procent.
  • Mohla by jí pomoci nízká účast voličů, Macronova velká chyba či skandál.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.