Nelehké časy zažívá turistický byznys ve Francii. A dost možná ještě hůř by mohlo být, pokud by se francouzskou prezidentkou stala nacionalistka a odpůrkyně EU Marine Le Penová. "Le Penovou si v úřadu nepřeji. Musíme pokračovat ve vazbě na Evropu a EU," říká v rozhovoru pro HN Francois Fassier, viceprezident společnosti Compagnie des Alpes (CDA).

Firma provozuje lyžařská střediska a zábavní parky, včetně muzeí voskových figurín Grévin, z nichž jedno je i v Praze.

Centrista Emmanuel Macron, těsný vítěz prvního kola voleb, je podle Fassiera pro byznys akceptovatelným kandidátem. Upozorňuje ale, že Macron za sebou zatím nemá široký profesionální politický tým a další výrazné osobnosti ve straně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Francois Fassier, viceprezident společnosti Compagnie des Alpes, je jedním z mnoha francouzských byznysmenů, kteří otevřeně vyzývají k volbě proti Marine Le Penové.
  • V muzeích značky Grévin jsou k vidění figuríny politiků, ke kterým jistě přibude i příští francouzský prezident či prezidentka.
  • Společnost mírně roste i přes zjitřenou atmosféru a strach z terorismu v domovské Francii. Pomáhá jí i zahraniční expanze.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.