Biolog Marek Eliáš se rád vrací ke kořenům. Ať už svou zálibou ve folkloru, nebo při své práci, kde zkoumá mikroskopické organismy zvané protisté. Obecně jsou známé jako prvoci nebo řasy a naši planetu obývaly dávno před člověkem. A Eliášův tým z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity má za sebou několik významných objevů, které přispěly k rozkrývání evoluce života na Zemi.

"Již se nám podařilo důležitým způsobem přispět k upřesnění představy podoby společného předka všech moderních eukaryotických organismů včetně člověka, ale s prací na tomto úkolu ještě zdaleka nejsme hotovi a mohu prozradit, že nás čekají další překvapivá zjištění," popisuje nadšeně svou práci biolog, který nedá na Ostravskou univerzitu dopustit. Dal jí přednost před kariérou v Praze, kde dřív působil, a ve své vědecké kariéře je nejvíce hrdý právě na to, že tam nastartoval širší výzkumný program.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.