Už letos by se měla začít měnit péče o duševně nemocné v Česku. O reformě psychiatrické péče a klinik se mluví několik let. Odborníkům například vadí, že jsou léčebny zastaralé a v Česku špatně dostupné, navíc dlouhodobě chybějí peníze. Strategii reformy si ministerstvo zdravotnictví nechalo vypracovat už před čtyřmi lety, ale teprve v tomto roce by se měla začít realizovat.

"Jedním z cílů je využití současných kapacit nemocnic a jejich transformace, které budou zahrnovat například i celkovou přeměnu," uvedla mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová. Podle ní bude reforma trvat několik desítek let. "K navýšení počtu léčeben ale v žádném případě nedojde," dodává Čechová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.