Portugalsko bojuje s rozsáhlými lesními požáry. Ty nejvíce zasáhly horskou oblast u města Pedrogao Grande, které leží asi 55 kilometrů na jih od Coimbry. Vláda do oblasti povolala i armádu. S rychle se šířícími plameny bojuje na 1600 hasičů.

Požáry si zatím vyžádaly nejméně 62 obětí. Asi 30 z nich zemřelo za dosud nevyjasněných okolností ve svých autech. "Je těžké říct, zda zemřeli, když prchali před plameny, nebo je rychle se šířící požár náhodou překvapil na silnici," řekl portugalský státní tajemník pro vnitřní záležitosti Jorge Gomes. Silnice, po níž jeli, se však pro ně kvůli popadaným ohořelým stromům a rychle se šířícímu požáru stala pastí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.