Před čtvrt stoletím založil první čajovou biofirmu v Česku. Poté spojil podobně smýšlející lidi a byl u vzniku Pro-Bio ligy, která sdružuje bio- a ekozemědělce a výrobce. Teď má Tomáš Mitáček, zakladatel firmy Sonnentor, další vizi: chce se podílet na vzniku první akademie ekologického zemědělství u nás.

Sídlo bude mít ve Velkých Hostěrádkách u Hodonína. V místě, kde funguje už pátým rokem v objektu bývalého JZD Veselá biofarma. Žijí tu prasata, ovce, brzy přibudou krávy a hlavně: v nejbližším okolí je 370 hektarů polí, kde se plodiny točí podle stovky let prověřeného systému trojpolního hospodaření a střídání plodin. Samozřejmě bez chemie.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru