Dlouhá léta platí, že o firemní zákazníky se čeští telekomunikační operátoři perou a jsou ochotni jim nabídnout podmínky, o nichž se "normálním" zákazníkům objednávajícím služby pro sebe či rodinu ani nesní. Snad ještě atraktivnější jsou pro telekomunikační giganty státní úřady. Jednou smlouvou pod sebe dostanou stovky i tisíce SIM karet, a to na dlouhé roky. Neschopnost státních organizací dotáhnout do konce nová výběrová řízení je totiž pověstná, a tak se smlouvy domluvené v minulé dekádě, kdy byly ceny mnohem vyšší, uplatňovaly i v době, kdy už byly trh a technologie zcela jinde.

Když už se staré smlouvy přes všechny překážky konečně povede "přesoutěžit", cena za volání, SMS i data klesá přímo závratně. Zářným příkladem je zlevnění na méně než desetinu, kterého dosáhlo ministerstvo financí letos na jaře. Úspěch se tehdejší šéf ministerstva Andrej Babiš snažil přes sociální sítě prodat jako příklad toho, jak efektivně resort řídí. Hned nato se ještě levnějšími službami na ministerstvu zemědělství pochlubil Marian Jurečka.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?