Top chart

  • Pochyby ohledně dotací pro hotelový resort Čapí hnízdo doběhly bývalého ministra financí a současného poslance Andreje Babiše (ANO). Policie ve čtvrtek požádala sněmovnu o to, aby předsedu hnutí ANO Babiše a místopředsedu strany Jaroslava Faltýnka zbavila imunity a vydala je k trestnímu stíhání. Podle Babiše jde o snahu jej zlikvidovat před blížícími se parlamentními volbami.

  • Ekonom Komerční banky Viktor Zeisel varuje před přílišným optimismem na trhu nemovitostí. Pokles cen bytů sice neočekává, ale myslí si, že ke zpomalení jejich růstu dojde. V on-line rozhovoru se čtenáři ihned.cz Zeisel uvedl, že trh realit vykazuje znaky, které lze považovat za "začínající bublinu". Úrokové sazby, jež ČNB po deseti letech zvedla o 0,2 procentního bodu na 0,25 procenta, sice oslabí poptávku, ale ceny nemovitostí nesrazí, dodal.

  • Trh potrestal akcie Moneta Money Bank, která oznámila meziroční propad čistého zisku v prvním pololetí o 3,6 procenta na 2,2 miliardy korun. Akcie banky ve čtvrtek oslabily o 3,7 procenta na 76,10 koruny za kus.

  • Elektrárenská skupina ČEZ v úterý oznámila meziroční nárůst čistého zisku v prvním pololetí o pětinu. Společnost také zvýšila odhad celoročního zisku a oznámila chuť hledat nové zdroje příjmů. Investoři reagovali okamžitě. Cena akcií poskočila o více než čtyři procenta. Nicméně čtvrtek už byl ve znamení vybírání zisků.

  • Společnost Snap obavy investorů ohledně posledních výsledků potvrdila. Provozovatel sociální sítě Snapchat zklamal takřka ve všem. Akcie vzápětí spadly o 11 procent.

  • Trump škodí dolaru. Podle deníku The New York Times politika amerického prezidenta a jeho noční tweety nahlodávají víru investorů, že americká měna je stále bezpečným přístavem. Deník cituje investory, kteří bedlivě sledují Trumpova prohlášení na Twitteru a podle toho jednají. List dále uvádí, že od začátku roku dolar ztratil takřka osm procent ze své hodnoty oproti koši několika jiných měn. Levnější dolar pomáhá americkým exportérům. To ale Trumpovi nepomůže v boji s Čínou, která podle něj svou měnu uměle oslabuje. Dolar totiž proti čínskému jüanu od začátku roku oslabil již o zhruba čtyři procenta.

  • Odborníci varují, že houbaři vysbírají houby v českých lesích.

Majitelé Kofoly a Karlovarských minerálních vod by mohli zvážit rodový sňatek

V posledních dnech se na českém a středoevropském trhu s nealkoholickými nápoji začalo odehrávat nové dějství shakespearovského dramatu ve stylu Romea a Julie. V rolích Monteků a Kapuletů proti sobě stojí řecká rodina Samarasových, kteří ovládají společnost Kofola, a italská rodina Pasqualeových, které patří konkurenční Karlovarské minerální vody.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?