V posledních několika letech se se středně velkými pick-upy roztrhl pytel. Do kategorie, která zatím v Evropě neměla příliš velký věhlas, se pouští i značky, které o ní předtím ani neuvažovaly. Jednou z nich je i Renault se svým novým modelem Alaskan. Postavit povedené auto na práci, reprezentaci i do terénu není nic lehkého, a tak na pomoc přivolal koncernového sourozence Nissan Navara. Ten je mezi pick-upy už dvacet let, a tak mohl předal dobře propracovanou techniku.

Z boku i pohledu na zadní partie znalci příbuznost s Navarou poznají. Jedinou zásadnější změnou je totiž příď vozu. Ta je nápaditá, výrazná a se vší parádou připomíná velká SUV. Alaskan naznačuje, že nebude jen čistě pracovním nástrojem, jako je například konkurenční Mitsubishi L200, ale poslouží i pro reprezentaci těm, kteří rádi velká auta.

Auto má ale velký potenciál k praktickému využití, zejména díky svým rozměrům. Na délku měří bez jednoho milimetru 5,4 metru. Korba má pak 1578 mm na délku a na šířku 1560 mm. Vedle toho je vybavena třemi praktickými kolejnicemi s pěti posuvnými uchy, díky kterým budete dobře fixovat náklad. Dá se dokoupit i celá řada doplňků od boxu na nářadí přes úložný systém, kryty korby nebo kompletní hard-top vhodný pro rodinné využití. Příjemným detailem je také tlumič otevírání zadních sklopných dveří, takže se není potřeba bát neustálého bouchání. Na vyklopenou příčku si lze stoupnout, unese dva metráky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kategorie pick-upů se nebývale rozšiřuje a míří sem i značky, které o ni zatím zájem neměly.
  • Jednou z nich je i Renault se svým modelem Alaskan.
  • Tomu "střeva" propůjčil schopný Nissan Navara, takže praktičnost i schopnosti v terénu jsou zaručeny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.