Řada podniků a organizací dnes vyznává - explicitně nebo implicitně - strategii "cloud na prvním místě", tedy model, kdy je alternativa v podobě veřejné cloudové služby zvažována buď přednostně před lokálně instalovaným a provozovaným softwarem či serverovou infrastrukturou (ty mohou mít podobu tzv. privátního cloudu), nebo současně s nimi.

V některých odvětvích (například těch podléhajících přísnější regulaci nebo velké závislosti na nákladných aktivech - jako jsou sféra financí nebo výroba) lze přesto nalézt podniky, které zatím do cloudu umístily jen naprosté minimum aplikací. Na argumenty typu "cloud pro nás není a nikdy nebude" lze odpovědět jednoduchou otázkou: Opravdu předpokládáte, že za deset let bude například e-mailová a komunikační platforma, kterou dnes používáte, stále dostupná i v klasické verzi? Je přece víc než pravděpodobné, že tam, kde drtivá většina zákazníků přejde z lokálně provozovaných aplikací na cloudový model, nebude ani pro velké výrobce ekonomicky únosné dál udržovat, natož vyvíjet verze provozované lokálně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.