Dvaadvacetiletý vysokoškolský student Tomáš Březina se k volbám určitě chystá. Rozmýšlel se, jestli dá hlas pirátům, nebo TOP 09. "Na pirátech se mi líbí, že jsou noví a cílí na mladé lidi, chtějí třeba řešit úřady přes internet. Nakonec jsem si ale vybral TOP 09, protože jí jde víc o to, abychom nebyli satelitem Ruska. Na tom mi hodně záleží," říká.

K volbám se příští týden chystá 78 procent lidí, kteří se hlásili na vysoké školy a půjdou volit poprvé. Ukázal to průzkum agentur PR.Konektor, NMS Market Research a společnosti Scio, která dotazníky mladým lidem rozdala. "Velké procento vysokoškoláků toužících jít k volbám může těšit především ODS, TOP 09, piráty či zelené, což jsou partaje, které vysokoškoláky tradičně lákají," míní Radek Vítek z PR.Konektoru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.