Tradiční pojišťovnictví čeká v následujících letech zásadní proměna, za níž bude stát nástup nejnovějších technologií. Ty podle odborníků nepřinesou pouze technické inovace, ale také zcela nové služby a produkty. "Pojišťovnictví vstupuje do nové éry, kde spousta tradičních schémat bude upravena nebo zcela nahrazena," říká konzultant IBM pro finanční sektor Jaroslav Peyerl.

Klíčovou roli v této změně bude hrát digitalizace. Klienti budou mít možnost stále více požadavků řešit přes internet, namísto telefonátů s poradci či osobních návštěv poboček. "Tato změna již probíhá. Klienti od nás očekávají jiný přístup než v minulosti. Dnes nám 95 procent všech životních smluv připlouvá elektronickou formou, aniž by se klient muset podepsat," popisuje ředitel produktového vývoje a pricingu Allianz pojišťovny Josef Lukášek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru