Dvojí kvalitu potravin, jak eufemisticky nazýváme fakt, že v Česku máme podstatně větší šanci koupit si k večeři nějaký blivajz než například v sousedním Německu, by měla řešit nová evropská směrnice. Tedy aspoň podle premiéra Bohuslava Sobotky, který ovšem pro tuto myšlenku nenachází patřičného partnera. Takže zřejmě zůstane pouze u tohoto tvrzení.

Další premiéři zemí Visegrádu si vystačili s prohlášením, že Evropská komise musí přijít s nějakým celoevropským řešením. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker už letos v červenci připustil, že dvojí kvalita potravin v EU "není nevýznamný problém". Dodal také, že jí komise bude věnovat plnou pozornost, což je asi tak všechno, co se dá z jeho strany očekávat. Juncker prostě ví, že jeho oblíbené šampaňské dvojí kvalitou nestrádá nejen v Evropě, ale ani v celém světě. A margarín na mražené pizze ho netrápí, protože nic takového nikdy nejedl.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?