Přijít s revolučním objevem, který může zlepšit léčbu rakoviny, někdy nestačí. Aby nové metody mohly skutečně pomáhat pacientům, musí se rozšířit do ordinací lékařů.

Právě to se nyní podařilo českým odborníkům hned z několika pracovišť. Včas diagnostikovat rakovinu hlasivek pomocí speciální kamerky dosud umělo jen pár lidí v Česku. Nově vytvořený software to teď zvládne automaticky, takže zařízení po krátkém zaškolení mohou používat další lékaři.

Rakovinou hrtanu ročně onemocní 360 lidí v Česku, nejdůležitější pro její léčbu je přitom včasné odhalení. To bývá problém, protože rakovinové bujení v oblasti hrtanu se projevuje většinou jen chrapotem, nemocné lidi nebolí. "Stává se, že se léčí antibiotiky nebo chrapot vůbec neřeší a do naší ordinace se dostanou až pozdě. Přitom když nemocní přijdou včas, dokážeme nádor rychle odstranit bez dalších zdravotních následků," uvádí vedoucí lékařka Jitka Vydrová z pražského centra Medical Healthcom, které se na přípravě softwaru podílelo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.