Spousta rozhodnutí jeho předchůdců se mu nelíbí, ale respektuje je.

Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče na pražském magistrátu, také nesouhlasí s některými postoji státního Národního památkového ústavu, další instituce, jež pečuje o historické budovy.

HN: Co říkáte na nové stavby jako Quadrio, které vidíte odsud z okna své kanceláře?

Quadrio (prosklený obchodní komplex nad stanicí metra Národní třída, pozn. red.) je podle mě předimenzovaná a relativně levně vyhlížející stavba.

Ale projekt měl v době mého nástupu do funkce územní rozhodnutí a stavební povolení, a mně nezbylo nic jiného, než abych všechny změny stavby před dokončením podepisoval. Jsem obecně pro to, aby správní rozhodování bylo kontinuální. Když jednou můj předchůdce dal na projekt naše razítko, tak to musím respektovat, ať se mi to líbí, nebo ne. Musely by vzniknout mimořádné nové objektivní skutečnosti, které by mě přiměly stanovisko změnit a pak si je případně i obhájit před soudem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru