Brčka, obaly od mléka či kelímky od kávy se po použití nemusí stát odpadky, ale roboty. Stačí k tomu malá konstrukce propojená s počítačem. S inovativním nápadem na jednoduché roboty z brček, jež zvládnou sestavit a rozpohybovat i předškolní děti, do Česka přijedou mladí švédští podnikatelé.

Sady pro stavbu robotů, nazvané Quirkbot, by mohly ve školách pomoct s technickou výukou, ale i programováním či informatickým myšlením, které se má i v českých školách podle chystaných změn vyučovat už od první třídy. Quirkboti se trochu podobají Merkuru či podobným stavebnicím.

Výhodné je, že robůtek složený z brček a obalů od mléka je lehký, děti navíc mohou složit jednoduchého pavouka i složitější ponorku, záleží, na co si troufnou. Zvířata i stroje se dají rozpohybovat přes jednoduchou aplikaci v počítači. Děti s nimi pak mohou dělat třeba závody, což je ve švédských školách oblíbené.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?