Brčka, obaly od mléka či kelímky od kávy se po použití nemusí stát odpadky, ale roboty. Stačí k tomu malá konstrukce propojená s počítačem. S inovativním nápadem na jednoduché roboty z brček, jež zvládnou sestavit a rozpohybovat i předškolní děti, do Česka přijedou mladí švédští podnikatelé.

Sady pro stavbu robotů, nazvané Quirkbot, by mohly ve školách pomoct s technickou výukou, ale i programováním či informatickým myšlením, které se má i v českých školách podle chystaných změn vyučovat už od první třídy. Quirkboti se trochu podobají Merkuru či podobným stavebnicím.

Výhodné je, že robůtek složený z brček a obalů od mléka je lehký, děti navíc mohou složit jednoduchého pavouka i složitější ponorku, záleží, na co si troufnou. Zvířata i stroje se dají rozpohybovat přes jednoduchou aplikaci v počítači. Děti s nimi pak mohou dělat třeba závody, což je ve švédských školách oblíbené.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Švédský start-up v Česku příští týden představí své roboty z brček a obalů.
  • Stavebnicové sady ve švédských školách pomáhají s technickou výchovou a zlepšováním digitálních dovedností - naprogramovat je zvládnou i malé děti.
  • Švédové v Česku budou shánět partnera, který by ve střední a východní Evropě jejich nápad vyráběl a prodával.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.