Sobotní sněm pražské TOP 09 rozhodl, že na předsedu strany nominuje Jiřího Pospíšila. "V momentě, kdy jsem získal nominaci na své domovské půdě, tak můžu veřejně říct, že se budu ucházet o post předsedy TOP 09," uvedl Pospíšil. V tajném hlasování získal hlasy 77 procent delegátů, což je podle něj silný mandát. Pospíšil se stal členem TOP 09 předminulý týden. Na kandidátce strany byl jako nestraník v roce 2014 zvolen do europarlamentu a krajského zastupitelstva.

O jiném kandidátovi delegáti nehlasovali. Kromě Prahy už Pospíšil podle svých slov získal podporu na severní a jižní Moravě a také v Královéhradeckém a Plzeňském kraji. Pokud by uspěl, chce se zaměřit na komunální volby, které se konají příští rok. "Budu chtít, abychom spolupracovali se stranami z pravého středu, to znamená primárně se STAN a KDU-ČSL," řekl. Pospíšil byl v letech 2010 až 2014 místopředsedou ODS, současný předseda TOP 09 Miroslav Kalousek ho kvůli této minulosti nepovažuje za dobrého nástupce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražská TOP 09 chce za předsedu strany Jiřího Pospíšila, který do strany vstoupil teprve předminulý týden.
  • Na krajském sněmu ho volilo 77 procent delegátů, získal podporu i v dalších částech republiky.
  • Úmysl vstoupit do strany oznámil také europoslanec TOP 09 a bývalý guvernér České národní banky Luděk Niedermayer.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.