Sobotní sněm pražské TOP 09 rozhodl, že na předsedu strany nominuje Jiřího Pospíšila. "V momentě, kdy jsem získal nominaci na své domovské půdě, tak můžu veřejně říct, že se budu ucházet o post předsedy TOP 09," uvedl Pospíšil. V tajném hlasování získal hlasy 77 procent delegátů, což je podle něj silný mandát. Pospíšil se stal členem TOP 09 předminulý týden. Na kandidátce strany byl jako nestraník v roce 2014 zvolen do europarlamentu a krajského zastupitelstva.

O jiném kandidátovi delegáti nehlasovali. Kromě Prahy už Pospíšil podle svých slov získal podporu na severní a jižní Moravě a také v Královéhradeckém a Plzeňském kraji. Pokud by uspěl, chce se zaměřit na komunální volby, které se konají příští rok. "Budu chtít, abychom spolupracovali se stranami z pravého středu, to znamená primárně se STAN a KDU-ČSL," řekl. Pospíšil byl v letech 2010 až 2014 místopředsedou ODS, současný předseda TOP 09 Miroslav Kalousek ho kvůli této minulosti nepovažuje za dobrého nástupce.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?