V Česku je třináct státních svátků. Vyjma těch náboženských si je lidé příliš nepřipomínají − ale v posledních letech se to u jednoho mění. Blížící se výročí 17. listopadu získává reputaci svátku, který Češi opravdu jako svátek prožívají.

Loni dorazilo na závěr Festivalu svobody na Václavské náměstí nejméně 40 tisíc lidí. Další desítky tisíc se účastnily jiných akcí, které se k výročí konaly v metropoli i v jiných městech. Zejména na Národní třídě, ale nejen tam, šlo o setkání velká, pietní a důstojná, nikoliv demonstrace a protesty. Jiné svátky tuto formu nemívají.

Výročí se bude slavit ve velkém i letos, kdy se opět pořadatelé hlavních akcí v Praze − na Albertově, na Václavském náměstí či na Národní třídě − spojili pod názvem Festival svobody. Akce v rámci festivalu jsou pořádané občanskými iniciativami, které si samy zajišťují financování. Penězi přispívá například pražský magistrát, univerzity či drobní dárci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.